I v hasičství spočívá síla národa.

Červen 2009


Oslavy ve Skrbeni

26. června 2009 v 16:01

I přes hodinové zpoždění, se oslavy ve Skrbeni dle mého názoru velice vydařili. Nakonec opoždění, které nastalo, bylo zapřičiněno zpožděním historických požárních vozidel, které přijeli z Přibyslavy. A stálo to opravdu za podívanou.Malá ukázka viz. Galerie. Nejen historické hasičské vozidla, ale také spousta uniforem od těch historických až po dnešní, podívaná byla i na kroje, na ukázku zásahu historických stříkaček a jako bonbonek, hlavně pro ty nejmladší, byla ukázka pěny a té bylo pro ně opravdu dost.K pochodu zahrála dechová hudba Lutíňanka a program pokračoval na farské zahradě. Od 19hod. Country večer - k poslechu a tanci hraje kapela Druhey nerw.
Snad už jen popřát hodně dalších úspěšných let dobrovolným hasičům Skrbeň.

Program oslav 110 let založení sboru dobrovolných hasičů Skrbeň
13.6.2009
10,00 - 10,20 sraz hasičů u nádraží
10,00 - 11,00 příjezd historických vozidel v rámci propagační jízdy
k příležitosti XIV mezinárodní hasičské olympiády
CTIF v Ostravě
11,00 - slavnostní průvod obcí za hudebního doprovodu dechové
hudby " Lutíňanka "
11,30 - položení věnců u sochy svatého Floriána
a na místním hřbitově
11,45 - předání vyznamenání členům hasičského sboru před zbrojnicí
12,00 - koncert dechové hudby " Lutíňanka " na farské zahradě
19,00 - Country večer - k poslechu a tanci hraje kapela
"Druhey nerw "
Záštitu nad propagační jízdou a oslavami 110 výročí založení sboru převzal
hejtman Olomouckého kraje a Obecní úřad Skrbeň.
Ve spolupráci s HZS Olomouc bude vystavena moderní hasičská technika.
Na obecním sále výstava ke 110 výročí založení sboru.

Kam kráčíš dobrovolný hasiči???

21. června 2009 v 16:57

Kam kráčí dobrovolný hasič? Nezbývá mi nic jiného než se ptát? Důvod? Jistě pouze můj názor, ne názor všech členů, i když zřejmě pro naše členy SDH, asi také při nejmenším mírný šok.
Šumvald 20.6.2009. Příjezd do Šumvaldu na okresní kolo, do kterého, SDH Hynkov po vyhraném okrskovém kole postoupil. V hasičských montérkách, v kanadách ( pracovní obuv dle předpisů )se svojí PS 12, pracovním opaskem a přilbou. Standardní vybavení hasičů na soutěž, nic zajímavého, tedy na okrsku. Jenže, to jsme si jen mysleli, že je to standardní vybavení na soutěž, do doby než jsme se rozhlédli. Elastické oblečení, závodní tretry s bodci, startovní bloky, atd. atd., nemá cenu se rozepisovat. Nakonec, na soutěž jednotlivce,( která se na našem okrsku mimochodem vypustila, tím pádem nechápu proč ), dejme tomu. Jenže o co větší překvapení nastalo, když v tomto vybavení nastoupili i na požární útok a opět nebudu rozebírat vybavení, jako jsou mašiny PS18 atd. K smíchu, co a kdo? No přece my, náš okrsek jako takový. Kdo si může z našeho okrsku stoupnout na startovní bloky ( které samozřejmě nikdo nemá, nikdo nepočítá že by za nás běhal někdo jako Usain Bolt ) a měřit si časy s poloprofesionáli, s vybavením, které tyto sbory mají na soutěže? Předem prohraný boj s technikou. Takže nakonec 18 místo které SDH Hynkov získalo, není zas až tak nejhorší z 20 zúčastněných. Má toto ještě něco společného s dobrovolným hasičem??? Nebo je to jen soutěž kdo má lepší vybavení, kdo utrhne do sboru profíka a nadupaného sportovce? Odkdy se bude zasahovat při požáru v tretrách a elasťácích? Někdo by nám měl sdělit datum, ať můžeme mundůry a kanady vyměnit za toto oblečení, jinak to bude opět
nápor na finance, kterých opravdu nemáme nazbyt! Ještě si dovolím jeden dotaz. Proč se tedy na našem okrsku tak bazíruje na pracovním oděvu a pracovní obuvi při požárním útoku? Jsem zřejmě natvrdlý a celkem vzato tomu přestávám rozumět a tak je zřejmě na místě otázka. Kam kráčíš dobrovolný hasiči, kterým směrem se vlastně ubíráš?

Agentura Bavi

16. června 2009 v 18:35
No tak se snad povedl. Myslím že ti nejmenší se bavili, agentuře BAVI jen dík a kloubouk dolů. Snad ti starší, co přivedli své ratolesti se nenudili. Klaunovi patří náš velký dík. Je málo lidí, kteří dovedou zaujmout natolik ty nejmenší, že zapomenou na stydlivost a bázeň. Snad se potkáme i v příštím roce opět v hojném počtu.

všem dětem přejeme


HELP 2009

14. června 2009 v 0:54

výsledky HELP 2009

pořadí
týmodkudhodnocení
1.URK KerberosBrno107
2.KRK RangersBrno78
3.SSBŽ OpavaOpava68
4.LPatoca "A"Moravská Třebová65
5.MSHD HynkovPříkazy59
6.WeReStečkaBohumín57
7.YTým Jožky KnappaPlzeň55,5
8.ZBlaníkPraha55
9.OMafie 011Kroměříž53,5
10.NKooperaceBrno53
11.AProtožeOstrava51,5
12.BSkautíci 7Valašské Meziříčí39
13.VLakotský kojotHulín38,5
14.DRychlá rotaSlaný35,5
15.TRS a OS VýřiPraha31
15.RBSB BojkoviceBojkovice31
15.XOhniváciProstějov31
Převzato z oldaskauti:

11.-12.září 2009 - HELP - největší polní týmová hra v ČR
(Dazul) Letošní ročník HELPu se vrátil ke svým kořenům - organizačně zůstal plně v režii ŠESTKY. Oproti roku 1999, kdy uskutečnili první ročník, jej organizovali mimo ŠESTKY i OLDSKAUTI, kteří v roce 1999 formálně neexistovali :-) Letos se v klíčových věcech spolehli hlavně na sebe a zdá se, že to vyšlo.


Vrak letadla byl letos objeven nezvykle pozdě - až kolem 8:15 ráno. Černá skříňka byla nedlouho po objevení vraku odnesena patrně týmem "L". První skupinky, kterým se podařilo vynést zraněné, byly brzy vojskem odchyceny. Neměly platné víza, vybraly si lehce raněné, kteří mohli sami chodit, chovaly se velmi hlučně a přitom všem měly pocit, že se ani nepotřebují pohybovat skrytě :-)
Kolem poledne už byli všichni ranění (mimo Berušky) od vraku odneseni a cca 5 z nich i dopraveno do Nemocnice. Nakonec byli všichni zranění úspěšně dopraveni do Nemocnice.
HELP není pro každého. To je fakt který si uvědomujeme a se kterým nechceme nic dělat. Víme, že vydržet 20 hodin nonstop hrát na počitači virtuální hru je obtížné, ale nekolikrát obtížnější je ji hrát "naostro". Na HELPu je tma opravdovou tmou, ranní chlad opravdovým ranním chladem, kilometr poklusu je skutečným kilometrem, mlha opravdovou mlhou a únava je tady opravdovou únavou. Když se řekne, že na HELPu někdo nesl raněného 6 kilometrů, každému je jasné, že si těch šest kiláků opravdové váhy poctivě odnesl. Takovou simulaci je možno zažít mimo HELPu snad jen v armádním výcvikovém středisku :-) Jenže na HELPu za to nepobírá nikdo plat ani nebude za úspěšnou misi povýšen. Na HELPu to je jen a pouze o tom, že si každý účastník sám na sobě prověří zda na něco takového má, či ne. Ve své podstatě jsou všichni účastníci této podivuhodné akce blázni. Ale krásní blázni - jakých by tenhle svět potřeboval víc.
I na letošním HELPu vyhráli všichni, kteří se účastnili. Čelní pozice těch nejlepších zažila invazi brňáků :-)
Jako ten, který měl HELP "na starost" chci ještě jednou poděkovat svým spoluorganizátorům - především Pípovi (vojsko), Irči (finance), Anitě (štáb), Fialce (velvylanectví, ranění, nemocnice), Klíštěti (štáb) a Fantov (vojsko)i. Díky. Pokud se do roku 2011 nenajde jiný vhodný organizátor, třeba se opět potkáme na společném díle. S vámi jsem do toho ochoten jít kdykoliv.