I v hasičství spočívá síla národa.

Kam kráčíš dobrovolný hasiči???

21. června 2009 v 16:57

Kam kráčí dobrovolný hasič? Nezbývá mi nic jiného než se ptát? Důvod? Jistě pouze můj názor, ne názor všech členů, i když zřejmě pro naše členy SDH, asi také při nejmenším mírný šok.
Šumvald 20.6.2009. Příjezd do Šumvaldu na okresní kolo, do kterého, SDH Hynkov po vyhraném okrskovém kole postoupil. V hasičských montérkách, v kanadách ( pracovní obuv dle předpisů )se svojí PS 12, pracovním opaskem a přilbou. Standardní vybavení hasičů na soutěž, nic zajímavého, tedy na okrsku. Jenže, to jsme si jen mysleli, že je to standardní vybavení na soutěž, do doby než jsme se rozhlédli. Elastické oblečení, závodní tretry s bodci, startovní bloky, atd. atd., nemá cenu se rozepisovat. Nakonec, na soutěž jednotlivce,( která se na našem okrsku mimochodem vypustila, tím pádem nechápu proč ), dejme tomu. Jenže o co větší překvapení nastalo, když v tomto vybavení nastoupili i na požární útok a opět nebudu rozebírat vybavení, jako jsou mašiny PS18 atd. K smíchu, co a kdo? No přece my, náš okrsek jako takový. Kdo si může z našeho okrsku stoupnout na startovní bloky ( které samozřejmě nikdo nemá, nikdo nepočítá že by za nás běhal někdo jako Usain Bolt ) a měřit si časy s poloprofesionáli, s vybavením, které tyto sbory mají na soutěže? Předem prohraný boj s technikou. Takže nakonec 18 místo které SDH Hynkov získalo, není zas až tak nejhorší z 20 zúčastněných. Má toto ještě něco společného s dobrovolným hasičem??? Nebo je to jen soutěž kdo má lepší vybavení, kdo utrhne do sboru profíka a nadupaného sportovce? Odkdy se bude zasahovat při požáru v tretrách a elasťácích? Někdo by nám měl sdělit datum, ať můžeme mundůry a kanady vyměnit za toto oblečení, jinak to bude opět
nápor na finance, kterých opravdu nemáme nazbyt! Ještě si dovolím jeden dotaz. Proč se tedy na našem okrsku tak bazíruje na pracovním oděvu a pracovní obuvi při požárním útoku? Jsem zřejmě natvrdlý a celkem vzato tomu přestávám rozumět a tak je zřejmě na místě otázka. Kam kráčíš dobrovolný hasiči, kterým směrem se vlastně ubíráš?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.