I v hasičství spočívá síla národa.

HELP 2009

14. června 2009 v 0:54

výsledky HELP 2009

pořadí
týmodkudhodnocení
1.URK KerberosBrno107
2.KRK RangersBrno78
3.SSBŽ OpavaOpava68
4.LPatoca "A"Moravská Třebová65
5.MSHD HynkovPříkazy59
6.WeReStečkaBohumín57
7.YTým Jožky KnappaPlzeň55,5
8.ZBlaníkPraha55
9.OMafie 011Kroměříž53,5
10.NKooperaceBrno53
11.AProtožeOstrava51,5
12.BSkautíci 7Valašské Meziříčí39
13.VLakotský kojotHulín38,5
14.DRychlá rotaSlaný35,5
15.TRS a OS VýřiPraha31
15.RBSB BojkoviceBojkovice31
15.XOhniváciProstějov31
Převzato z oldaskauti:

11.-12.září 2009 - HELP - největší polní týmová hra v ČR
(Dazul) Letošní ročník HELPu se vrátil ke svým kořenům - organizačně zůstal plně v režii ŠESTKY. Oproti roku 1999, kdy uskutečnili první ročník, jej organizovali mimo ŠESTKY i OLDSKAUTI, kteří v roce 1999 formálně neexistovali :-) Letos se v klíčových věcech spolehli hlavně na sebe a zdá se, že to vyšlo.


Vrak letadla byl letos objeven nezvykle pozdě - až kolem 8:15 ráno. Černá skříňka byla nedlouho po objevení vraku odnesena patrně týmem "L". První skupinky, kterým se podařilo vynést zraněné, byly brzy vojskem odchyceny. Neměly platné víza, vybraly si lehce raněné, kteří mohli sami chodit, chovaly se velmi hlučně a přitom všem měly pocit, že se ani nepotřebují pohybovat skrytě :-)
Kolem poledne už byli všichni ranění (mimo Berušky) od vraku odneseni a cca 5 z nich i dopraveno do Nemocnice. Nakonec byli všichni zranění úspěšně dopraveni do Nemocnice.
HELP není pro každého. To je fakt který si uvědomujeme a se kterým nechceme nic dělat. Víme, že vydržet 20 hodin nonstop hrát na počitači virtuální hru je obtížné, ale nekolikrát obtížnější je ji hrát "naostro". Na HELPu je tma opravdovou tmou, ranní chlad opravdovým ranním chladem, kilometr poklusu je skutečným kilometrem, mlha opravdovou mlhou a únava je tady opravdovou únavou. Když se řekne, že na HELPu někdo nesl raněného 6 kilometrů, každému je jasné, že si těch šest kiláků opravdové váhy poctivě odnesl. Takovou simulaci je možno zažít mimo HELPu snad jen v armádním výcvikovém středisku :-) Jenže na HELPu za to nepobírá nikdo plat ani nebude za úspěšnou misi povýšen. Na HELPu to je jen a pouze o tom, že si každý účastník sám na sobě prověří zda na něco takového má, či ne. Ve své podstatě jsou všichni účastníci této podivuhodné akce blázni. Ale krásní blázni - jakých by tenhle svět potřeboval víc.
I na letošním HELPu vyhráli všichni, kteří se účastnili. Čelní pozice těch nejlepších zažila invazi brňáků :-)
Jako ten, který měl HELP "na starost" chci ještě jednou poděkovat svým spoluorganizátorům - především Pípovi (vojsko), Irči (finance), Anitě (štáb), Fialce (velvylanectví, ranění, nemocnice), Klíštěti (štáb) a Fantov (vojsko)i. Díky. Pokud se do roku 2011 nenajde jiný vhodný organizátor, třeba se opět potkáme na společném díle. S vámi jsem do toho ochoten jít kdykoliv.


 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.