I v hasičství spočívá síla národa.

Listopad 2009

10 nových RD na Hynkově

12. listopadu 2009 v 12:34

Jak jistě mnozí z nás již ví, proběhne výstavba RD na území naší obce a to dle dnešní informace, které sdělili zástupci investora Sunny Farm s.r.o., kterého zastupuje Ing.arch. Vladimír Paloušek v co nejkratší době. Výstavba byla zdržena připomínkovým řízením našich spoluobčanů. Tak se zřejmě naše obec rozroste cca. o 30 spoluobčanů, tedy pokud počítám průměrný počet obyvatelů na jeden RD 3 osoby. Všichni víme jak je to se zdrojem vody v případě požáru na tomto konci obce. Naše technika SDH nestačí obsáhnout tento kraj Hynkova se zdroje vody u školy a tak jsem se zajímal, zda toto je zabezpečeno. Byl jsem ujištěn, že stavba má kladné posouzení co se týká hasičů. Údajný zdroj vody je z hydrantu. Jenže jak to funguje všichni hasiči dobře víme. Tlak v hydrantech je nízký, takže v době případného požáru není možno tyto použít. Bohužel dřívější zdroj vody který byl na území bývalého kravína, dnes vepřína, nám byl provozovatelem zakázán používat ( když jsme jim nabídli tento zdarma vyčistit ), ještě že v případě požáru je možnost se neptat a zdroje použít. Nikdo ale neví dnes v jakém stavu tento zdroj je. A tak nezbývá, než věřit že nebude potřeba nějaký požár řešit, ať je na kterémkoliv místě.

přibližně na totmo území by nová výstavba měla proběhnout, jen kvůli celkovému pohledu


A zde trochu přesněji

Nová pravidla požární ochrany staveb


Dešt a opět déšť

12. listopadu 2009 v 9:49
Opět trochu zapršelo a opět informace medií o možném vylití říček a potoků. Poněkud zvláštní, nezdá se mi, že by vodní srážky byly větší, popřípadě intenzivnější, jak byly například pře dvaceti nebo i více lety.
Asi by stálo za to hledat příčiny, proč vylití vod z našich toků hrozí čím dál častěji. Dnešní trend stavět stále vyšší hráze? No nevím a nejsem si jist, zda je to opravdu ten správný krok. Mám pocit, že za určitý čas budou hladiny tímto způsobem opatření natolik vysoko, že budeme žít pod úrovní této hladiny. Není jednodušší a méně nákladnější způsob ten, který používali naši předci a čistit spíše koryta těchto říček, potoků a řek? Jistě páni ekologové se opět ozvou, že se poruší to a tamto, ale sami vidíme, jak páni ekologové fungují. Pokud se má v chráněné krajiné oblasti vykácet kus lesa, tak jak to předvedli u nás na Hynkově u splavu, to jim nevadí a je to v pořádku. Nakonec sami jsme slyšeli, když se naši občané proti tomuto ohradili. Strana druhé mince je, že jsou na Moravě popadané stromy, přímo v toku a brání odtoku vody. Zachycují se na nich kvanta odpadu a vzniká tím jistě ne zrovna ekologická hráz. Povodí Moravy ale tuto hráz nesmí zlikvidovat, jelikož jim je v tom zabráněno. Důvod? Velice jednoduchý, řeči o chráněné krajinné oblasti a poškození atd.
Chci se zeptat, viděl už někdo nějakého rádoby ekologa zde u Hynkova sbírat např. odpadky, nebo čistit řeku od nánosů plastů, nebo vůbec něco dělat užitečného??? Nedivím se tomu, že je čím dál více lidí a institucí nazývá ekoteroristy. Jistě i my chceme žít v krásné přírodě, ale žít a ne se necht terorizovat ekology! Investovali se nemalé částky po povodni v roce 1997 do projektu suchých poldrů a to i pro naši oblast. Chtěl bych se zeptat, kde ty miliony jsou? Kde jsou ty suché poldry? Nikde, jen plané řeči, rozházené miliony a výsledek za dvanáct let žádný. A zeptat se? Koho? Na loňském zasedání delegátů sborů SDH okresu Olomouc mi hejtman našeho kraje p. Tesářík přislíbil, že sjedná schůzku s povodím Moravy, příslušnou stranou zelených a sbory SDH.
Rok utekl, sjezd delgátů proběhl, pan hejtman se tentokráte omluvil a výsledek jeho slibu? NIC, opě NIC. A tak budeme opět hlídat stavy toků, stěhovat se při každém menším dešti do vyšších pater a páni nahoře a ekoteroristi budou zase v klidu. Jestli by nestálo za to přehodnotiti tento stav až půjdem k urnám házet těm tlučhubům opět hlasovací lístky. Již jen vzpomínka na pořad pana Krause Uvolněte se prosím, kde vrcholné číslo předvedla za zelené madam Kateřina Jacques mě dohání k záchvatu smíchu. Bohužel ale jako vrcholná představitelka strany zelených předvedla vrchol neznalosti v tom, co druhým kážou. Jak se říká vodu kážeš a víno piješ je přímo trefné v případě zelených. Je to nejen hanba, ale i urážka a vrchol arogance dnešní moci. Tito ekoteroristé by neměli mít ani hlas poradní, natož sedět ve vládě a rozhodovat o tom čemu nerozumí a ještě navíc to nařizovat a dávat do zákonů. Je to výsměch NÁM VŠEM!!!
A kdo by náhodou nevěděl, o čem je řeč, tak se podívejte, stojí to opravdu za shlédnutí a za zamyšlení.
Troška ukázky na uklidnění


co takhle prasátko?

10. listopadu 2009 v 9:35

Sedí chlap na zahradě a žere jitrnice, jelita, tlačenku... Za plotem
žebrák slintá. Chlápek mu říká: "Chceš kousnout ?" "Ano ! Ano !"
"Azore, trhej !"

zpráva z okrskové schůze konané ve Skrbeni 8.11.2009

10. listopadu 2009 v 9:03
Jelikož byla na programu výroční schůze okrsku a sborů, kterážto záležitost se týká všech členů našeho okrsku, předávám informaci na tyto stránky.
Výroční schůze sborů okrsku:
4.12.2009 - SDH Skrbeň 18 hod.
11.12.2009 - SDH Hynkov 19 hod.
18.12.2009 - SDH Horka 19 hod.
19.12.2009 - SDH Příkazy 14 hod.

Výroční schůze okrsku: 22.1.2010 se koná ve Skrbeni v 18 hod., každý sbor bude delegovat 3 zástupce a pozve starostu obce, v případě Hynkov zástupce obce.

Plesy konané pod záštitou SDH okrsku:
Horka 5.2.2010
Skrbeň 20.2.2010
Příkazy 27.2.2010
Hynkov 16.1.2010
Dále bylo stanoveno datum okrskového kola požárního sportu okrsku Příkazy pro rok 2010. Bude se konat na Hynkově dne 22.5.2010,
začátek byl stanoven na 9 hod.Hynkov
Ostatky - 27.2.2010
Dětský maškarní ples - 28.22010 - obě akce pořádá Sokol Hynkov
Předběžné:Skrbeň

9.5.2010 Floriánek 28.8.2010 soutěž veteránů