I v hasičství spočívá síla národa.

Dešt a opět déšť

12. listopadu 2009 v 9:49
Opět trochu zapršelo a opět informace medií o možném vylití říček a potoků. Poněkud zvláštní, nezdá se mi, že by vodní srážky byly větší, popřípadě intenzivnější, jak byly například pře dvaceti nebo i více lety.
Asi by stálo za to hledat příčiny, proč vylití vod z našich toků hrozí čím dál častěji. Dnešní trend stavět stále vyšší hráze? No nevím a nejsem si jist, zda je to opravdu ten správný krok. Mám pocit, že za určitý čas budou hladiny tímto způsobem opatření natolik vysoko, že budeme žít pod úrovní této hladiny. Není jednodušší a méně nákladnější způsob ten, který používali naši předci a čistit spíše koryta těchto říček, potoků a řek? Jistě páni ekologové se opět ozvou, že se poruší to a tamto, ale sami vidíme, jak páni ekologové fungují. Pokud se má v chráněné krajiné oblasti vykácet kus lesa, tak jak to předvedli u nás na Hynkově u splavu, to jim nevadí a je to v pořádku. Nakonec sami jsme slyšeli, když se naši občané proti tomuto ohradili. Strana druhé mince je, že jsou na Moravě popadané stromy, přímo v toku a brání odtoku vody. Zachycují se na nich kvanta odpadu a vzniká tím jistě ne zrovna ekologická hráz. Povodí Moravy ale tuto hráz nesmí zlikvidovat, jelikož jim je v tom zabráněno. Důvod? Velice jednoduchý, řeči o chráněné krajinné oblasti a poškození atd.
Chci se zeptat, viděl už někdo nějakého rádoby ekologa zde u Hynkova sbírat např. odpadky, nebo čistit řeku od nánosů plastů, nebo vůbec něco dělat užitečného??? Nedivím se tomu, že je čím dál více lidí a institucí nazývá ekoteroristy. Jistě i my chceme žít v krásné přírodě, ale žít a ne se necht terorizovat ekology! Investovali se nemalé částky po povodni v roce 1997 do projektu suchých poldrů a to i pro naši oblast. Chtěl bych se zeptat, kde ty miliony jsou? Kde jsou ty suché poldry? Nikde, jen plané řeči, rozházené miliony a výsledek za dvanáct let žádný. A zeptat se? Koho? Na loňském zasedání delegátů sborů SDH okresu Olomouc mi hejtman našeho kraje p. Tesářík přislíbil, že sjedná schůzku s povodím Moravy, příslušnou stranou zelených a sbory SDH.
Rok utekl, sjezd delgátů proběhl, pan hejtman se tentokráte omluvil a výsledek jeho slibu? NIC, opě NIC. A tak budeme opět hlídat stavy toků, stěhovat se při každém menším dešti do vyšších pater a páni nahoře a ekoteroristi budou zase v klidu. Jestli by nestálo za to přehodnotiti tento stav až půjdem k urnám házet těm tlučhubům opět hlasovací lístky. Již jen vzpomínka na pořad pana Krause Uvolněte se prosím, kde vrcholné číslo předvedla za zelené madam Kateřina Jacques mě dohání k záchvatu smíchu. Bohužel ale jako vrcholná představitelka strany zelených předvedla vrchol neznalosti v tom, co druhým kážou. Jak se říká vodu kážeš a víno piješ je přímo trefné v případě zelených. Je to nejen hanba, ale i urážka a vrchol arogance dnešní moci. Tito ekoteroristé by neměli mít ani hlas poradní, natož sedět ve vládě a rozhodovat o tom čemu nerozumí a ještě navíc to nařizovat a dávat do zákonů. Je to výsměch NÁM VŠEM!!!
A kdo by náhodou nevěděl, o čem je řeč, tak se podívejte, stojí to opravdu za shlédnutí a za zamyšlení.
Troška ukázky na uklidnění

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 kdh kdh | 6. prosince 2009 v 21:34 | Reagovat

Škoda,že páni/paní/poslanci nemůžou dostat BSE.To by se muselo utratit celé stádo.

2 Old Old | 7. prosince 2009 v 8:20 | Reagovat

vzhledem k naší politické reprezentaci by zřejmě nastoupilo nové a stálo by to asi více náš stát potažmo nás. Začali by krást od znova, jenže ono už skoro není co!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.