I v hasičství spočívá síla národa.

Květen 2010


A opět VODA

19. května 2010 v 9:15 Rok 2010
Voda začala do Troubek podle informací Práva pronikat kolem půl čtvrté ráno průrvou o délce asi 250 metrů v opravené hrázi u řeky, prakticky na stejném místě jako při katastrofálních záplavách v roce 1997. Noční boj hasičů o utěsnění narušeného valu byl marný.
A tak nezbývá než dotaz jak je to možné? Jak byla hráz v tomto případě tedy opravena? Kdo kontroluje investice, které jak vidno jsou k ničemu a kolik tato investice byla?
Mám pocit, že tato otázka se opět zahraje do autu a nikdo nebude brán k zodpovědnosti. Opět budou vyhozeny miliony tedy, pokud vůbec se nějaká koruna najde v této krizi. Co naši spoluobčané s půjčkami, které ještě ani nesplatili? Vždyť to je šílené, opět opravovat již opravené, úsilí, které vynaložili, ta dřina co byla po roce 1997 a vše zbytečně!!!
Toto jim žádná pojišťovna neuhradí a nevrátí jim ztracené nervy a nevyléčí jejich starosti.
A je to tu znovu a tak se ptám kolikrát ještě a kdo ponese odpovědnost? Opět nikdo?
Je s podivem že všude vidíme zasahovat jen záchranné sbory a dobrovolné sbory hasičů, přitom jak sami dobře víme investice, které stát do dobrovolných sborů dává, jsou mizivé. Často o ně musí prosit a jejich vybavení je převážně velmi zastaralé. Členi dobrovolných sborů dělají vše na úkor svého času bez nároku na výdělky! A pak si vyslechneme pana ministra Bartáka, jak integrovaný záchranný systém funguje perfektně a armáda přijde pravděpodobně na řadu, doslova plácá o tom, že pomůžou, aby mohli jet lidé například na dovolenou a neměli trauma. To si děláte srandu pane ministře? Jak asi může jet rodina na dovolenou, když ještě splácí dluhy z minulých záplav? Jak může jet na dovolenou, když opravy domů po záplavě trvají několik měsíců ? Ten kdo zažil povodeň jistě ví o čem mluvím a trauma? Jistě pomůže psycholog, když máte dům pod vodou a víte co, vás v dalších mnoha měsících čeká. Chodit do práce a z práce do práce na domě. Jen dřina a dřina a spousta nervů a pan ministr mluví o dovolené? Tak mi připadá, že si páni politici z nás dělají srandu, to nás opravdu mají za úplné idioty?
Do armády jdou desítky miliard ročně a pan ministr řekne, že přijde na řadu armáda? Jenže kdy až je tam voda? To už je trochu pozdě ne pane ministře? Armáda má být automaticky ihned tam kde hrozí záplavy nebo jiné nebezpečí v takovém rozsahu a ne přijít až potom a vše nechat jen na hasičích s ubohým vybavením.  Z našich daní jdou ty obrovské částky na armádu, jsou to naše peníze  kterýma disponujete pane ministře a  když se dávají tak obrovské částky na misi například někde v Afganistánu a jinde, jak je možné že armáda nepřijde první na pomoc lidem v našem státě? My jsme snad na prvním místě, občané tohoto státu, my vás platíme ne afgánci, k nám je vaše prvořadá povinnost jsou to naše peníze! Záchranné sbory se svým počtem členů na to nestačí a dobrovolní hasiči jsou na výpomoc a nemají k dispozici takové vybavení. Nejsou vybaveni prostředky jako armáda ani technikou. A tak navrhuji, zrušme armádu a dejme větší peníze na záchranné sbory i tak nás to přijde mnohem a mnohem levněji než platit ty, kteří si hrají na vojáčky někde v Afganistánu či Iráku. Nakonec od dob Jana Žižky nebyla naše armáda naprosto k ničemu!!! A bylo by na čase také pánů politiků se zeptat kolik a jak bylo dáno peněz na zajištění proti povodním po roce 1997.
Hnát k zodpovědnosti každého i politiky, ty především za jejich liknavost. A tak se znovu ptám kdo bude odpovědný za vyhozené peníze které se investovali do opravy hráze například v Troubkách a kdo ponese zodpovědnost, že tato investice byla na nic, když se znovu hráz protrhla a kdo to zaplatí? Chceme to již slyšet a ne výmluvy!!!